Kdo je naladovaholka

30. srpna 2018 v 15:44 | naladovaholka |  ÚVOD
Začít psát si svůj deníkový blog je strašně jednoduchý.

Stačí jít z posledního sezení s psychoterapeutkou před nástupem do denního stacionáře a těšit se na to, jak konečně začnete pracovat na tom, aby Vám bylo líp. A zatoužíte po tom tu emoci zaznamenat jinam než blízkým do messengeru.

Ale vlastně, proč mi není dobře?

Dobrá, tak pěkně od začátku.Jmenuji se... Eyra. Jasně. Budu si říkat Eyra. A určitě mě podle toho někdo pozná, ale u lidí, kteří mě tak poznají, mi to nevadí. Třeba se i časem rozhodnu svůj příběh (ano, bude z toho příběh!) sdílet dál než mezi své nejbližší přátele jinak než inkognito. Ale zatím je na to brzy.
Je mi o hodně víc než 20, ale pořád i celkem o dost ménně než 40 let, ale kdybyste nedokázali očima odhadovat věk, z mého chování byste to nejspíš nepoznali. Jsem totiž kouskem sebe dítětem, tím dítětem, jehož část děství jsem si nemohla prožít podle svých potřeb.
Léčím se totiž s F61 - smíšenou poruchou osobnosti a za čtyři dny nastupuji do denního stacionáře pro pacienty s emočně nestabilní poruchou, jinak řečeno hraniční poruchou osobnosti (též nazývanou zkratkou HPO).
Jak? Jak se to vlastně stane, že ze zakřiknutého dítěte vyroste osoba, která nezvládá přijmout sama sebe, a která se zakotví v pocitu "bolíměživot"? Nejspíš je to právě to, o čem tu budu v následujících devíti měsících povídat. Protože přesně taková je doba, po kterou bych v každý všední den měla do stacionáře docházet, stejně jako většina lidí chodí do práce, na přibližně stejný čas. A já pevně věřím, že až si po té době budu procházet články, které jsem tu zveřejnila, sama za sebou uvidím kus práce, který jsem udělala.


Tak zatím.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 8:46 | Reagovat

Eyro, když to bylo v pohodě předtím, Eyro, tak to můře být v pohodě i potom, víš. :) Jinak asi ti stejně blogeři budou říkat naladovaholka podle přezdívku uvedené jako autorka článku. :)

2 naladovaholka naladovaholka | 31. srpna 2018 v 12:28 | Reagovat

[1]: Děkuji za reakci! Přezdívku Eyra budu používat ve svých článcích, když budu oslovovat sama sebe. A k mé poruše...trpím jí již šestnáct let, někdy je pár let krásných a "žitelných", ale pak to opět udeří. Byla jsem 4x hospitalizovaná, ale léčba, kterou teď započívám, mi dává větší naději než pouhé hospitalizace, které slouží spíše k zmírnění stavu než k tomu, aby se člověk naučil se svou poruchou fungovat a žít plnohodnotný život beze strachu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama